Budúcnosť servera?

Budúcnosť servera

1. Pokračovať v Season 9 a veriť, že sa nám to podarí opraviť
22
28%
2. Prechod na Season 12 bez straty dát (postáv, resov, itemov, atď.)
56
72%

Celkem hlasů: 78
Jebroy

stř kvě 16, 2018 3:42 pm

janush píše:
stř kvě 16, 2018 1:33 pm
janush píše:
stř kvě 16, 2018 1:31 pm
Tak pokud to bude padat tak aspon vime ze to mebylo verzi hry nebo filesama ale serverem nebo poskytovatelem
Tim mechci rici ze by ki to nevadilo ale pokud je to filesama S9 tak na S12 nebudu de problem
Veď oni nevedia čím to je , to je právě ten problém :D :D

janush

stř kvě 16, 2018 4:11 pm

Jebroy píše:
stř kvě 16, 2018 3:42 pm
janush píše:
stř kvě 16, 2018 1:33 pm
janush píše:
stř kvě 16, 2018 1:31 pm
Tak pokud to bude padat tak aspon vime ze to mebylo verzi hry nebo filesama ale serverem nebo poskytovatelem
Tim mechci rici ze by ki to nevadilo ale pokud je to filesama S9 tak na S12 nebudu de problem
Veď oni nevedia čím to je , to je právě ten problém :D :D
Prave proto asi marcus navrhl zmenu na S12 pokud je to filesama proble viresen pokud ne tak budem hledat jehlu v kupce sena tak jako tak
In Game Daffy :twisted:
Real Greedy :?:

gedeon

čtv kvě 17, 2018 1:44 pm

SNiP píše:
úte kvě 15, 2018 10:07 pm
DeVoe píše:
úte kvě 15, 2018 4:53 pm
a) Tu jen dodám že je rozdíl mezi starými a novými sezónami v rámci hratelnosti, kdysi si neměl sockety, pentagramy.. Navíc pak máš level socketů z 5>10, pentagramy, ktere berou dle % hp, rozšíření 3rd q, který je napojen na element systém, 4th Enhanced Skill Tree, na S13 mají i Debuffy.

Takže rozdíl tam je, pokud je hra korektně nastavená, samozřejmě vždy záleží jestli se dají tyhle věci "kombinovat" a nebo je všechno přístupné "v plném znění", tak ty prvky ztrácí na hodnotě.
Nové sety mají jiné excelentní optiony, omezení attack speedu na fixní hodnotu, omezení refu na fixní hodnotu a další věci, samozřejmě některé jdou nastavit i na S9, ale na nových to je "default by webzen". Elfka má "spešl" šípy.

To abys měl přehled, netvrdím že já ho mám. Ostatně

b) S12 měla myslím problém s muun pety třeba, ale to je starší info, na každé sezóně se něco najde, osobně nevím jak je možné že plno serverů mělo starší sezóny, S9 a rozhodně nemuseli měnit sezóny kvůli dsc, rollbackům. Záleží taky od koho filesy jsou, jedna věc jsou filesy a pak emulátor.
DeVoe píše:
úte kvě 15, 2018 4:57 pm
PS: Ze zbytkem se víceméně souhlasím, líbí se mi že se na situaci snažíš dívat "racionálně".
PS2: Není zde možnost upravit příspěvek..
Ahoj,

Diky. To cos napsal je vsechno sice hezky a treba pravda, ale pointa kterou jsem zminil zustava stejna:
SNiP píše:
úte kvě 15, 2018 4:28 pm
a) MUcko bude vzdy MUcko, at uz ho prevlecete do jakehokoliv kabatku, tak si nedelejte iluze, ze kdyz do hry pridaji pokemony, nove itemy, classu apod. najednou se to bude hrat uplne jinak. Stale budeme 90% casu kempit na fleku a honit resy. ;)
To co popisujes jsou vsechno nastroje na rozptyleni... Takova poleva a tresnicka na dortu. Ale jadro hry se po tech letech nezmenilo a pochybuju, ze se nekdy planuje zmenit. A na tom neni zcela nutne nic spatne. Jen mi tu nevykladejte jak bezva je tahle nebo jina sezona. Ja jsem samozrejme otevren novym vecem a rad si ozkousim "fíčury", se kteryma jsem si driv nevyhral. Ale na konci dne stejne budu nekde zakemplej, takze me osobne to je celkem fuk.

Za me je dulezita stabilita, takze radsi budu hrat s1 na perfektne stabilnim a nastavenem serveru se zdravou hracskou zakladnou nez s13, kde budeme resit buglou partu, rollbacky, DC, problemy s balancem, kolisajici hracskou zakladnu apod. Myslim, ze je potreba si uvedomit, co je dulezite pro zivotnost serveru. A nalestene nove sety to podle me nebudou. ;) Tot vse.
třešnička na dortu..... stejně budu zakempenj ........

Já chápu, že tolidi takhle hrají, pustim helpera a jdu pryc, no popravdě, to není hraní. Právě ty třešničky na dortu z tý hry dělají hru. jinak by stačilo hodit set vendorovi, itemy na chary taky, a jít se zakempit na flek. O tom ta hra není. Někdo rád honí resy, někdo rád pálí, nekdo ma zaději lov zlatych, nebo obchodování. 100 postaviček(obrazně řečeno) zakempených, bez interakce, to není MU. Ano, kemp ke hře patří, člověk se pak neposune dál. Ale to je jen 1 strana mince. Další je právě ta poleva okolo. nemůžu pochopit, že do teď tu běhají lidi, co maji neexce +9 věci na sebe. Vlastně můžu: přijdou ze školy, práce, hodí kemp, v lepším případě si najdou partu, a jdou se věnovat úkolům, rodině, nebo prostě z jinýho důvodu jsou afk. Tihle lidi tu hru ale nehrají. Tahle hra je o komunitě, která tu není.
Takže za mě, právě kvůli těm třešničkám hlasuju PRO S12(hral jsem ji a je super) a to říkám jako hráč, ne jako afker.

Gedeon

SNiP

čtv kvě 17, 2018 2:45 pm

gedeon píše:
čtv kvě 17, 2018 1:44 pm
třešnička na dortu..... stejně budu zakempenj ........

Já chápu, že tolidi takhle hrají, pustim helpera a jdu pryc, no popravdě, to není hraní. Právě ty třešničky na dortu z tý hry dělají hru. jinak by stačilo hodit set vendorovi, itemy na chary taky, a jít se zakempit na flek. O tom ta hra není. Někdo rád honí resy, někdo rád pálí, nekdo ma zaději lov zlatych, nebo obchodování. 100 postaviček(obrazně řečeno) zakempených, bez interakce, to není MU. Ano, kemp ke hře patří, člověk se pak neposune dál. Ale to je jen 1 strana mince. Další je právě ta poleva okolo. nemůžu pochopit, že do teď tu běhají lidi, co maji neexce +9 věci na sebe. Vlastně můžu: přijdou ze školy, práce, hodí kemp, v lepším případě si najdou partu, a jdou se věnovat úkolům, rodině, nebo prostě z jinýho důvodu jsou afk. Tihle lidi tu hru ale nehrají. Tahle hra je o komunitě, která tu není.
Takže za mě, právě kvůli těm třešničkám hlasuju PRO S12(hral jsem ji a je super) a to říkám jako hráč, ne jako afker.

Gedeon
Se vsi uctou, kazdy hraje po svem. Bavime se o herni strance (mechanicky) anebo o komunite okolo hry? Jelikoz na komunitu nepotrebujes MUcko, tu muzes mit i tady na forku, jen k tomu nemas ty barevny duchy a twistingy co skripaj okolo. :) Ja si taky rad obcas polovim zlaty, popalim set a potraduju neco. Ale jadro te hry stejne vzdy bude v tom expeni. Nemuzes lovit zlaty, palit sety a tradovat na 0. resu bez niceho, jelikoz prvne musis vzdy neco nafarmit. A ten zpusob jakym se clovek posouva dal (expi) v te hre zustava po ta leta neustale stejny.

Taky nerikam, ze je to nejaky uzasny herni zazitek. Proto jsem rad, ze na serveru se prilis neresi kempeni a clovek muze tu monotonni cast hry vicemene preskocit. Ja bych treba nemel cas u toho takhle sedet a honit nonstop resy. Proto jak rikas nekde zaparkuju, jdu se venovat necemu jinemu a kdyz je cas a nalada, tak k tomu sednu a resim neco aktivniho. Tak to ale vicemene vzdy fungovalo a proto je mi opravdu jedno, jestli tohle budu delat na prvni nebo dvacate sezone. Hlavne kdyz nebudem muset neustale valcit s bugy.

A mas pravdu, o lidech to samozrejme je. Pro me je to tak 25% nostalgie, 75% lidi, se kterymi ji sdilim. Takze myslim, ze se pletes. Rekl bych, ze je valna mensina lidi co si rekne "super novy MU server, konecne si zaparim a ozkousim novy classy" oproti lidem, kteri si reknou "jee hele novy MU server, co takhle sehnat par starych znamych a oprasit to?". Tipuju, ze vetsina hracu je tu hlavne kvuli te, jak rikas 'neexistujici', komunite nebo alespon kvuli vzpominkam na ni, nez kvuli tomu, ze by to MUcko byla buhvi jaka hra. ;)

DeVoe

čtv kvě 17, 2018 3:39 pm

Rozhodně by kempeři pak neměli mluvit o prvkách ve hře, když je prakticky neznají a nemají "šajnu" co se změní k lepšímu či ne.
Na druhou stranu to ale chápu, hard servery přímo vybízí ke kempení a husita nebyla výjimkou.

Jediná možnost jak předejít kempení jsou nepopulární hunteři, což hráčům jde proti srsti a s "technického" hlediska je to hloupost, velmi obrazně řečeno. Zatím co medium, fun servery jsou schopné držet hráče více ve hře při smyslech, nemá přeci cenu jít kempit na 30 minut či hodinu, tu se bavím o funkách, ne o testovacích serverech s flekem 1x1, disc.1 se základním nastavením.

Mě by se docela líbil systém GMO serveru, či hard serveru, kde by eventy, bossové, invaze a další měli výrazný exp boost, samozřejmě i loot. Pak by třeba došlo k situaci že hráči, kteří si i tak můžou říkat, jelikož tu hru hrají, budou postupovat ve hře rychle, zatímco afk botové budou pozadu. Samozřejmě Ti botové by si pak stěžovali že se kemp tolik nevyplatí, posléze že jsou všichni afk, když onen jednotlivec chce zrovna obchodovat. Klidně by se dalo pohrát s "flekama" a hratelnost by se přiblížila diablovkám jako takovým.

S tou interaktivitou je to škoda, je tu docela dost "týmových" eventů, samozřejmě starý dobrý Castle Siege, máme tu Acheron Guardian / War, Illusion Temple, Chaos Castle, Chaos Castle Survival, Devil Square Tournament a jiné. Každopádně vždy je to o hráčích co si zvolí a preferují.

To jen taková malá vsuvka, když už se tu mluví na rovině teorie, kterou si nemůžu přeci nechat ujít.
I'am Thinking..

SNiP

čtv kvě 17, 2018 5:22 pm

DeVoe píše:
Rozhodně by kempeři pak neměli mluvit o prvkách ve hře, když je prakticky neznají a nemají "šajnu" co se změní k lepšímu či ne...

Jediná možnost jak předejít kempení jsou nepopulární hunteři, což hráčům jde proti srsti a s "technického" hlediska je to hloupost, velmi obrazně řečeno...

...Pak by třeba došlo k situaci že hráči, kteří si i tak můžou říkat, jelikož tu hru hrají, budou postupovat ve hře rychle, zatímco afk botové budou pozadu. Samozřejmě Ti botové by si pak stěžovali že se kemp tolik nevyplatí, posléze že jsou všichni afk, když onen jednotlivec chce zrovna obchodovat. Klidně by se dalo pohrát s "flekama" a hratelnost by se přiblížila diablovkám jako takovým...
Panove... Vidim, ze tu mame velice velke bojovniky za... cest MUcka? Napr. DeVoe konkretne, oprav me pokud se mylim, ale "hrajes" vubec tu hru, ze prichazis s takovymi kontroverznimi vyroky?
Svuj nazor jsem uz vyjadril a vim, ze nejsem jediny, kdo to vidi podobne. Jen bych rad, aby me nekdo spatne nepochopil, tak mala rekapitulace:

a) Jestli neco opravdu nemam rad tak je to, kdyz ostatni se snazi vnutit jinym "jakym zpusobem hrat", jak je to spravne a jak ne apod. Co takhle zit a nechat zit, respektovat, ze kazdy ma svuj pristup? Kdo chce sedet nonstop u MUcka a skakat z eventu do eventu, plne mu to preju. Ale nerikejte mi, ze kdyz to nedelam, hraju to spatne a dokonce bych za to mel byt trestan...?

b) Nevim, jestli jsem za poslednich 15 let stridave stravil cas na jine hre, nez ostatni... Nicmene MUcko vzdy bylo v prvni rade o tom nahonit expy, coz prave zpristupni zbytek hry (ty skvele aspekty, ktere tu zminujete). Tudiz pokud nejaka z tech novych uzasnych sezon nezmeni zasadne leveling system (coz pochybuji), tak hra pro me zustava stejna.

c) Kdybych chtel hrat "diablovky" nebo jine aktivni hry, zahraju si Diablo. Nebo WoWko. Nebo PoE nebo X dalsich mnohem kvalitnejsich her, ktere nejsou obsypany bugy a pochybnymi "fíčurami".

d) Pokud se zacne trestat kemp, tak si tim jen admin tym zneprijemni hracskou zakladnu, kterou si tu postavil a podporovala je. Me soucasna pravidla vyhovuji, dokonce mi to pro MUcko prijde velice progresivni pristup, protoze nemam cas u toho sedet 24x7 abych poresoval.

e) Ja nemam nic proti novym verzim obecne. :) Pokud nova verze opravi soucasne problemy, parada! Pojdme klidne na season 20. Ale zadne wipovani prosim a zadne hura s chuti a pohlave do toho ... ahh sakra, nova verze obsahuje 20 novych "game breaking" bugu. Ups.. :roll:

S pozdravem,
-SNiP

gedeon

čtv kvě 17, 2018 7:55 pm

SNiP píše:
čtv kvě 17, 2018 5:22 pm
DeVoe píše:
Rozhodně by kempeři pak neměli mluvit o prvkách ve hře, když je prakticky neznají a nemají "šajnu" co se změní k lepšímu či ne...

Jediná možnost jak předejít kempení jsou nepopulární hunteři, což hráčům jde proti srsti a s "technického" hlediska je to hloupost, velmi obrazně řečeno...

...Pak by třeba došlo k situaci že hráči, kteří si i tak můžou říkat, jelikož tu hru hrají, budou postupovat ve hře rychle, zatímco afk botové budou pozadu. Samozřejmě Ti botové by si pak stěžovali že se kemp tolik nevyplatí, posléze že jsou všichni afk, když onen jednotlivec chce zrovna obchodovat. Klidně by se dalo pohrát s "flekama" a hratelnost by se přiblížila diablovkám jako takovým...
Panove... Vidim, ze tu mame velice velke bojovniky za... cest MUcka? Napr. DeVoe konkretne, oprav me pokud se mylim, ale "hrajes" vubec tu hru, ze prichazis s takovymi kontroverznimi vyroky?
Svuj nazor jsem uz vyjadril a vim, ze nejsem jediny, kdo to vidi podobne. Jen bych rad, aby me nekdo spatne nepochopil, tak mala rekapitulace:

a) Jestli neco opravdu nemam rad tak je to, kdyz ostatni se snazi vnutit jinym "jakym zpusobem hrat", jak je to spravne a jak ne apod. Co takhle zit a nechat zit, respektovat, ze kazdy ma svuj pristup? Kdo chce sedet nonstop u MUcka a skakat z eventu do eventu, plne mu to preju. Ale nerikejte mi, ze kdyz to nedelam, hraju to spatne a dokonce bych za to mel byt trestan...?

b) Nevim, jestli jsem za poslednich 15 let stridave stravil cas na jine hre, nez ostatni... Nicmene MUcko vzdy bylo v prvni rade o tom nahonit expy, coz prave zpristupni zbytek hry (ty skvele aspekty, ktere tu zminujete). Tudiz pokud nejaka z tech novych uzasnych sezon nezmeni zasadne leveling system (coz pochybuji), tak hra pro me zustava stejna.

c) Kdybych chtel hrat "diablovky" nebo jine aktivni hry, zahraju si Diablo. Nebo WoWko. Nebo PoE nebo X dalsich mnohem kvalitnejsich her, ktere nejsou obsypany bugy a pochybnymi "fíčurami".

d) Pokud se zacne trestat kemp, tak si tim jen admin tym zneprijemni hracskou zakladnu, kterou si tu postavil a podporovala je. Me soucasna pravidla vyhovuji, dokonce mi to pro MUcko prijde velice progresivni pristup, protoze nemam cas u toho sedet 24x7 abych poresoval.

e) Ja nemam nic proti novym verzim obecne. :) Pokud nova verze opravi soucasne problemy, parada! Pojdme klidne na season 20. Ale zadne wipovani prosim a zadne hura s chuti a pohlave do toho ... ahh sakra, nova verze obsahuje 20 novych "game breaking" bugu. Ups.. :roll:

S pozdravem,
-SNiP
Já jsem pouze hodnotil, proč jsem volil možnost hlasování za b)
Pro mě, jako pro hráče, který hraje svým způsobem, ať už kemp, lovení, obchodování a jiné, je s12 výhodnější. Vlastní subjektivní názor.
Nikomu nebráním, ani mu neberu tu hru prokempit. Jeho volba.
A nezapomínejme samozřejmě přejít z roviny naší, současných hráčů a bojovníků za naše vlastní pohodlí, kteří nezačali s další možností serveru, kterou naznačil Marcus, a tou je expanze mimo CZ/SK. Ono totiž, když víme v jakém stavu je přes všechno snažení S9, a jakou by MOHLO být S12(záměrně říkám mohlo, ta nejlepší volba budoucnosti), tak osobně věřím, že s12 server by přitáhl jak staré hráče, i nové právě tím "navíc obsahem" .

Zázemí tento server má, admini mají chuť server udržet, pracovat na něm atd atd. Hráči mají chuť tu hrát. Takže abych tě citoval: "Ja nemam nic proti novym verzim obecne. :) Pokud nova verze opravi soucasne problemy, parada! Pojdme klidne na season 20", tak s tím se ztotožnuji.
Přesně to by měla být ta hlavní věc k řešení - Přinese jiná verze lepší podmínky pro všechny styly hraní? Nepřinese více problémů, nebo snad tolik nechtěné Wipe? Pánové, na to ale nikdo z nám nedokáže nikdy odpovědět, tohle není v naší moci vůbec posoudit.

janush

čtv kvě 17, 2018 8:20 pm

Sedim u kompu chodim invaze eventy atd. Kdyz du do prace nebo nekam ven tak to postavim afk a hotovo Mucko je jak o kempu tak o loveni a eventech jedine co existuje ve svete MU je byt ten nejlepsi a mit co nejlepe udelane staty ten nejlepsi set a tu nejlepsi taktiku.
Muj nazor je ze mucko se posunulo a my jako hraci bychom se meli taky posunou na EU serveru hrat nechci protoze sem noob a neumim anglicky no a popravde ani poradne cesky mluvit jo psani je horsi ale to je jedno :)
Jsem rad ze Marcus prisel stimto navrhem osobne sem si s12este nezahral a dost se tesim na novi obsah a i vzhled podle toho co sem koukal na YT a google tak je to pecka
In Game Daffy :twisted:
Real Greedy :?:

Marcus
Admin

čtv kvě 17, 2018 8:59 pm

Onedlho Vám povieme bližšie info ako sme sa rozhodli.
„Najväčší úspech človeka nie je v tom, že nikdy nepadne, ale v tom, že vždy opäť vstane.“ – Konfucius

SNiP

čtv kvě 17, 2018 9:48 pm

Jsem rad, ze si rozumime. :) Snad az na jeden detail.
gedeon píše:
čtv kvě 17, 2018 7:55 pm
Přinese jiná verze lepší podmínky pro všechny styly hraní? Nepřinese více problémů, nebo snad tolik nechtěné Wipe? Pánové, na to ale nikdo z nám nedokáže nikdy odpovědět, tohle není v naší moci vůbec posoudit.
Samozrejme, ze na to existuje odpoved... To je prece naprosta hloupost, abys neco nahodil za behu a "doufal", ze to pojede fajn... Od toho jsou"early" verze pred vydanim, neboli v nasem pripade test servery.. Cituji svuj predesly post:
SNiP píše:
úte kvě 15, 2018 12:16 am
2) Jak jiz Sweety zminil, prechod na novou verzi je v teorii fajn. Neni tak docela potreba z herniho hlediska si myslim (sam neznam vetsinu S9 :mrgreen: ), ale koneckoncu proc ne. Ceho je potreba se obavat je fakt, ze to neprinasi zadne jasne reseni. Neni zcela jasne, zda to vyresi disconnecty a neni ani jasne, zda to nevytvori nove, mozna i horsi problemy. Proto by v teto variante bylo uplne idealni dedikovat pro to nejaky mensi test server bokem, kde by se to aspon mohlo nastavit a ozkouset, aby jsme do toho neskocili po hlave a nedopadli na kamen.
Nevim, jestli toto je realna varianta pro nasi soucasnou situaci. Zda si admini mohou dovolit rozjet alespon nekde bokem tu novou verzi a trochu to ozkouset, pripadne pak naplanovat nejaky zatezovy test a tak.. namisto toho, ze "to tam proste kopnem a budem doufat ze to pofrci". :? To uz bohuzel melo byt poreseno pro tuhle verzi, ale chapu, ze vse se proste vychytat predem neda a nema cenu brecet nad rozlitym mlekem. Nezbyva nez se poucit pro priste a udelat to ted chytre.

Odpovědět
  • Informace