Season 12 - nápady

Napište co se vám nelíbí či líbí, co navrhujete, co je třeba vyřešit či opravit
Fajfka

pát čer 08, 2018 2:23 pm

Zdravím,

hraji zde od začátku spuštění serveru. Proto si troufám říct, že můžu hodnotit jak nastavení, tak věci okolo serveru. Napíši zde pár mých nápadů/návrhů, co bych rád na S12 viděl.

1. Nové sety a zbraně za ruud body
- zažil jsem 2 příklady, na jednom serveru získat ruud věci bylo snadné, prakticky bez námahy za pár dnů měl člověk set a i zbraň, druhý extrém byl pravý opak, pomalu za pul roku neměl člověk nárok
- rád bych, aby zde byl nějaký rozumný balanc, jak na tyto věci dosáhnout (bc, cc, moss), odměny bych nastavil tak, aby hráč za aktivní hraní dosáhl na tyto věci např za 2 měsíce, každopádně jsem zvědavý na nastavení od vás

2. Time - use na helper
- nevím zda to vnímám pouze já, ale poslední dobou mi příjde, že na serveru, kde je 150 lidí online kempí cca 80% hráčů, osobně by jsem uvítal, kdyby na helper byla omezená doba (1h) po které by se helper sám vypnul, tím by bylo vynuceno, aby se hráč alespoň jednou za hodinu do hry na 5 min podíval
- řešení jak expit přes noc, případně v dobu, kdy u pc nejsem a být nechci ? jednoduše, udělat offlevel, ne každý to bude znát, je to fičurka, která jde nastavit a funguje následovně: budu chtít kempit, vím že nebudu u pc, tak dám příkaz /offlevel, postava bude sama expit a vás hra odpojí ze hry, výhoda je ta, že ani nebude nutný mít zaplej PC, u offlevel bych omezil sbíraní věcí pouze na zen

3. VIP - bonus za něj
- ne na jednom serveru jsem zažil VIP, kde bylo Exp bonus + přístup do arény
- líbilo by se mi, kdyby se arena udělala pouze pro VIP hráče, klidně bych do mapy dal nějakého bosse ze kterého by byl drop exe itemů (1x za 24 hod spawn)

4. Nastavení PVE
- zde bych se zastavil na delší dobu a tuto věc opravdu doladil, momentálně je hra nastavená tak, že s 21rr Ene elfem a 18rr RF expím Tarkan2, nebo aidu (lepší mapu nedám)
- nastavení PVE nelze dělat podle plné party, ne každý má a bude mít tu možnost, že najde partu

5. Nastavení síly postav vůči monstrum
- tento bod vychází a souvisí s bodem 4, osobně bych byl rád, kdyby byl posun do lepších map poněkud rychlejší, přece jen na s12 bude dost nových map, takže začít expit K2 na 30-40rr je nesmysl

Pokud má někdo jakoukoli další poznámku, nápad, který jsem zde nenapsal, tak doplňte.

S pozdravem Fajfka

SNiP

pát čer 08, 2018 2:35 pm

Ahoj,
Fajfka píše:
2. Time - use na helper
- nevím zda to vnímám pouze já, ale poslední dobou mi příjde, že na serveru, kde je 150 lidí online kempí cca 80% hráčů, osobně by jsem uvítal, kdyby na helper byla omezená doba (1h) po které by se helper sám vypnul, tím by bylo vynuceno, aby se hráč alespoň jednou za hodinu do hry na 5 min podíval
Ne... :roll:
Fajfka píše:
3. VIP - bonus za něj
- líbilo by se mi, kdyby se arena udělala pouze pro VIP hráče, klidně bych do mapy dal nějakého bosse ze kterého by byl drop exe itemů (1x za 24 hod spawn)
...Hmm, proc? :geek:

Na ostatni body jsem neutralni nebo na ne nemam nazor. Jinak ohledne toho afk kempu... Vsimam si, ze pokazde kdyz tohle tema padne, tak jsou tu jedinci, kteri opakuji stale stejnou pokrivenou teorii: "ustrihnete jim to afk a ono je to donuti tu byt!!!!" :?

Ujistuji vas s jednou veci - pokud se zmeni afk pravidla nebo helper tak, ze nepujde kempit, *nepomuzete si tim nijak s poctem aktivnich hracu*. Naopak jen nastvete ty, co tu doposud hraji. Vykaslou se na to a uz tu nebudou ani chvilkove. :P Ja tu hru hrat nebudu, pokud u toho nepujde kempit expeni. Nemam na to cas ani chut takhle zbytecne zahazovat cas. Stat na fleku je ta nejnudnejsi cast hry a jedina vyhoda, co tahle hra kdy mela je, ze se to vzdy dalo nejak zakempnout. Uvedomte si prosim, ze tohle MUcko a takhle to na private servrech fungovalo vzdy... Diky. :roll:

Ajko
Moderátor

pát čer 08, 2018 2:52 pm

Fajfka píše:
Zdravím,

hraji zde od začátku spuštění serveru. Proto si troufám říct, že můžu hodnotit jak nastavení, tak věci okolo serveru. Napíši zde pár mých nápadů/návrhů, co bych rád na S12 viděl.

1. Nové sety a zbraně za ruud body
- zažil jsem 2 příklady, na jednom serveru získat ruud věci bylo snadné, prakticky bez námahy za pár dnů měl člověk set a i zbraň, druhý extrém byl pravý opak, pomalu za pul roku neměl člověk nárok
- rád bych, aby zde byl nějaký rozumný balanc, jak na tyto věci dosáhnout (bc, cc, moss), odměny bych nastavil tak, aby hráč za aktivní hraní dosáhl na tyto věci např za 2 měsíce, každopádně jsem zvědavý na nastavení od vás

2. Time - use na helper
- řešení jak expit přes noc, případně v dobu, kdy u pc nejsem a být nechci ? jednoduše, udělat offlevel, ne každý to bude znát, je to fičurka, která jde nastavit a funguje následovně: budu chtít kempit, vím že nebudu u pc, tak dám příkaz /offlevel, postava bude sama expit a vás hra odpojí ze hry, výhoda je ta, že ani nebude nutný mít zaplej PC, u offlevel bych omezil sbíraní věcí pouze na zen

3. VIP - bonus za něj

4. Nastavení PVE
- zde bych se zastavil na delší dobu a tuto věc opravdu doladil, momentálně je hra nastavená tak, že s 21rr Ene elfem a 18rr RF expím Tarkan2, nebo aidu (lepší mapu nedám)
- nastavení PVE nelze dělat podle plné party, ne každý má a bude mít tu možnost, že najde partu

5. Nastavení síly postav vůči monstrum
- tento bod vychází a souvisí s bodem 4, osobně bych byl rád, kdyby byl posun do lepších map poněkud rychlejší, přece jen na s12 bude dost nových map, takže začít expit K2 na 30-40rr je nesmysl

Pokud má někdo jakoukoli další poznámku, nápad, který jsem zde nenapsal, tak doplňte.

S pozdravem Fajfka

Ahoj,

osobně a hlavně ve zkratce bych to viděl asi takto:

1) Žádný z adminů ještě o nastavení RUUD, ani o celkovém nastavení S12 nepsal........takže můžeme jen čekat.

2) Za prvé: hodina na MU helper je krátký čas. Doba dospěla a s ní i hráči, kteří chodí do práce. Zrušíš kemp - přijdeš o hráče. Je to nastavení dnešní doby. Netvrdím, že je to zcela ideální, tvrdím však že pokud chceš dobrý server s velkou komunitou, bez AFK se momentálně neobejdeš.
Za druhé: je tento server PVP a pokud víš, tak /offlevel zabraňuje killu hráče. Tím se zbavujeme bodu v pravidlech o PVP a boje o spot za 3 first KILL - WIN!

3) Xshop a VIP je záměrně omezený natolik, aby z toho nebyl P2W server. Takže nastavit mapu pouze pro VIP a hodit tam ještě bosse? No to snad ne :twisted:

4) Pokud expíš s EE a RF +- 20 res v Tarkanu, tak je něco špatně. Omlouvám se, ale bude to u Tebe. Není to FUNko, server je nastavený tak, aby se hrál i RP. To znamená, že resy nejsou vše. Je třeba mít gear, dobře rozdělené staty a primárně expit v partě. A to, že parta není k sehnání je kravina. Na serveru jsem skoro pořád a stačí chvílí hledat.
Primárně doporučuji dobrou guildu a pak /gpost.

5) Opět se vracím k odpovědi na bod č. 1

Fajfka

pát čer 08, 2018 3:51 pm

Děkuji.

6. Server PVP a NoN-PVP
-ideální by bylo mít 2 servery, viz název bodu

Co se týče toho kempu, jak jsem psal vyřešil by to offlevel. Tato věc funguje snad na každém větším zahraničním serveru a je to vážně super věc.
Ajko:
3. Vím, že je tak záměrně nastavený. Beru to tak, že ceny jak v Xshopu, tak VIP jsou natolik velké, že jsem zatím do hry neposlal ani korunu. A to jsem pracující člověk s relativně dobrým výdělkem.
4. Ano, expím protože v lepších mapách buď mám malý dmg (zabíjím natolik pomalu, že se to nevyplatí), nebo dostávám takové bomby od monster, že tam nepřežiji
- máš pravdu, že by to možná spravil equip, ale u RF si myslím, že by bylo třeba mít set +15 +DD a plášť +15, nato bohužel nemám prostředky

DeVoe

pát čer 08, 2018 4:52 pm

Offlevel je dobrá věc?
Mě by zajímalo proč pak hráč hraje hru o tak malé základně hráčů, proč nehraje nákou "webovku", kliknu na budovu, bitvu.. jdu pryč. Už tak systém povoleného kempu + multiacc.. mno hledám slušné slovní spojení. Nevím proč lidi nadávají na medium, fun servery, když v rámci poměru čas/odměna je to na stejno, tu se bavím o hráčích a ne o botech, kteří se rádi jmenují do pozice mu gurmánů. :P
I'am Thinking..

seliot

sob čer 09, 2018 9:09 am

Fajfka píše:

2. Time - use na helper
Som proti tomu si zober ze vela ludi tu chodi do prace sam som jeden z nich a kedze je to hard server ja nemam cas v robote kazdu hodinu sa na to pozerat ako mam aj volnejsie dni ale aj tak je to blbost.... aspon za mna a jak pise ajko doba pokrocila.... a tak isto suhlasim aj zo snipom expenie v mucku je to najnudnejsie co moze byt vzdy to tak bolo a vzdy to tak aj bude jedno aky server ci fun alebo hard....

Fajfka

sob čer 09, 2018 5:15 pm

DeVoe píše:
Offlevel je dobrá věc?
Mě by zajímalo proč pak hráč hraje hru o tak malé základně hráčů, proč nehraje nákou "webovku", kliknu na budovu, bitvu.. jdu pryč. Už tak systém povoleného kempu + multiacc.. mno hledám slušné slovní spojení. Nevím proč lidi nadávají na medium, fun servery, když v rámci poměru čas/odměna je to na stejno, tu se bavím o hráčích a ne o botech, kteří se rádi jmenují do pozice mu gurmánů. :P
Např pro ty, kteří chtějí pc na noc vypnout. Dají offlevel a spokojeně s vyplím pc se vyspí. Takto musíš mít stále zaplou hru. Mě to třeba teď při novém pc nějak netankuje, protože je naprosto bezhlučný, ale na staré mašině, kde díky mu mě jel ventilátor na procesoru pomalu na 70% to bylo děs.

Ajko
Moderátor

sob čer 09, 2018 9:12 pm

Fajfka píše:
DeVoe píše:
Offlevel je dobrá věc?
Např pro ty, kteří chtějí pc na noc vypnout. Dají offlevel a spokojeně s vyplím pc se vyspí. Takto musíš mít stále zaplou hru. Mě to třeba teď při novém pc nějak netankuje, protože je naprosto bezhlučný, ale na staré mašině, kde díky mu mě jel ventilátor na procesoru pomalu na 70% to bylo děs.

Tak jednou napíšeš, že nechceš aby lidi byli AFK.....Teď však píšeš aby si lidi při AFK ještě vypnuli pc..... to je trošku v rozporu s tvou myšlenkou nemyslíš?
A jak jsem již zmiňoval, jsme PvP server a při OFFLevel je PVP vyplý.

Fajfka

ned čer 10, 2018 7:05 am

Ajko píše:
Fajfka píše:
DeVoe píše:
Offlevel je dobrá věc?

Tak jednou napíšeš, že nechceš aby lidi byli AFK.....Teď však píšeš aby si lidi při AFK ještě vypnuli pc..... to je trošku v rozporu s tvou myšlenkou nemyslíš?
Jde vidět, že jsi myšlenku nepochopil. Vysvětlovat nebudu. Info pro tebe, na offlevel jde nastavit, aby postava šla zabít.

Ajko
Moderátor

ned čer 10, 2018 8:42 am

Fajfka píše:
ned čer 10, 2018 7:05 am
Ajko píše:
Fajfka píše:

Jde vidět, že jsi myšlenku nepochopil. Vysvětlovat nebudu. Info pro tebe, na offlevel jde nastavit, aby postava šla zabít.
Já to celé pochopil. Ty ale nechápeš mě. Já netvrdím, že máš názor špatný.....to už jsem jednou psal.....jen říkám, že server jede jiným směrem.

Odpovědět
  • Informace